Ponad 230 kontroli na A1. Nocne działania ITD

Ponad 230 kontroli na A1. Nocne działania ITD

Trzy godziny, ponad 200 kontroli na autostradzie A1 przeprowadziła kujawsko-pomorska Inspekcja Transportu Drogowego. Tym razem inspektorzy wzięli pod lupę czas pracy kierowców.

Już pierwsza kontrola pojazdu ciężarowego, przeprowadzona w ramach nocnej akcji WITD z Bydgoszczy, wykazała naruszenia związane z rejestracją czasu pracy kierowców zawodowych. W sumie podczas działań, które odbyły się w nocy z 29 na 30 maja inspektorzy odnotowali ponad 230 kontroli. Tym razem inspektorzy sprawdzali czy kierowcy stosują się do norm w zakresie czasu jazdy i odpoczynków. Ujawniono sześć przypadków ingerencji w zapisy urządzeń rejestrujących czas pracy kierowców. Jeden z kierowców jechał z podłączonym do tachografu niedozwolonym urządzeniem, który zakłócał działanie rejestratora. Inny, zatrzymany podczas działań na autostradzie A1, używał cudzej karty kierowcy. Zatrzymano też prowadzącego bez karty kierowcy, oraz szofera, który nie posiadał wymaganych kategorii prawa jazdy do prowadzenia zespołu pojazdu i jechał, nie bacząc na obowiązujące normy czasu pracy.


Kierowców, którzy dopuścili się przewinień, ukarano mandatami karnymi. Wobec przedsiębiorców toczą się z kolei postępowania administracyjne zagrożone karami finansowymi. Kujawsko-pomorska ITD zapowiada kolejne tego typu kontrole.

źródło: GITD

Image

Będziesz miał/a kontrolę ITD w firmie?
Twoi kierowcy nie przestrzegają przepisów?
Chcesz na bieżąco kontrolować kierowców?
Skontaktuj się z nami!
Czym szybciej przystąpimy do pracy, tym mniejszy będzie mandat.