Zaświadczenie o wykonywaniu czynności zawodowych kierowcy – pomoc przy przekraczaniu granicy

Zaświadczenie o wykonywaniu czynności zawodowych kierowcy – pomoc przy przekraczaniu granicy

W związku z wprowadzeniem nowych przepisów zdarza się, że kierowcy międzynarodowi, którzy podróżują busem, samochodem osobowym lub jadą bez ładunku zostają skierowani na 14-dniową kwarantannę, co automatycznie wyłącza ich z pracy.


Aby zmniejszyć ilość takich sytuacji (kwarantanny kierowcy po powrocie do PL) Eksperci Grupy Inelo przygotowali dla klientów zaświadczenie, które warto wręczyć kierowcy do okazania na granicy w razie problemów. Zaświadczenie  nie gwarantuje przepuszczenia przez granicę bez kwarantanny,  ale może się okazać pomocne, szczególnie jeślli kierowca nie wie na jakie przepisy się powołać.

POBIERZ >> Zaświadczenie dla kierowcy.pdf

Na zaświadczeniu zwracamy uwagę na obowiązujące przepisy:

1 ust. 5 „Obowiązku, o którym mowa w ust. 2 pkt 2[kwarantanny], nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wykonywania czynności zawodowych: 1) w państwie sąsiadującym przez osobę wykonującą czynności zawodowe w tym państwie, w tym będącą kierowcą obsługującym pojazd samochodowy w transporcie drogowym

Inne pomocne dokumenty

Warto aby kierowcy mieli przy sobie umowy o pracę, w celu udowodnienia, na jakim stanowisku pracują. Innymi ważnymi dokumentami będą również:

  • kopie CMR,
  • kopie wypisu z licencji oraz wszystkie inne dokumenty potwierdzając, że wykonują pracę dla danej firmy,
  • dla kierowców z krajów trzecich (np. UA) wymagane jest świadectwo kierowcy.

Źródło: Inelo

 

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) zawarte na stronie internetowej www.logsped.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).
Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

Image

Będziesz miał/a kontrolę ITD w firmie?
Twoi kierowcy nie przestrzegają przepisów?
Chcesz na bieżąco kontrolować kierowców?
Skontaktuj się z nami!
Czym szybciej przystąpimy do pracy, tym mniejszy będzie mandat.