Wiadomości transportowe

Read more: O delegowaniu i pracy kierowców międzynarodowych w Parlamencie Europejskim czyli czy kabotaż w...
„Możemy powiedzieć, że zgadzamy się jeżeli chodzi o umowy zbiorowe, kwestie wynagrodzenia.”-  tak zaczęła debatę w Komitecie ds. Zatrudnienia Parlamentu Europejskiego europoseł Agnes Jongerius, odnosząc się do postępów prac trójstronnych (KE, PE, Rada UE) nad rewizją głównej dyrektywy o delegowaniu.

Read more: Iłów – przewoźnicy dyskutowali o problemach branży
Grupa przewoźników z Iłowa na Mazowszu spotkała się 28 lutego 2018 r. z prezesem ZMPD Janem Buczkiem, żeby dyskutować o problemach branży. Organizatorem spotkania był Wójt Gminy Iłów Roman Kujawa.

Read more: Polsko-francuskie rozmowy o transporcie
2 marca 2018 r. w Warszawie odbyło się spotkanie ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka z minister ds. transportu Republiki Francuskiej Élisabeth Borne.
Głównym tematem spotkania były kwestie związane z negocjowanym obecnie na forum Unii Europejskiej Pakietem Mobilności w kontekście projektu dyrektywy dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług.

Read more: Pionierskie prace Volvo Trucks w dziedzinie automatyzacji skupiają się na bezpieczeństwie człowieka
Ciągły postęp w automatyzacji pojazdów otwiera przed branżą transportową i społeczeństwem ekscytujące możliwości. Volvo Trucks zaś od ponad dwóch dekad stoi na czele tej ewolucji. Najnowszy, dwuczęściowy film przedstawia pogląd Volvo Trucks na to, jak w nadchodzących latach automatyzacja zmieni nasz tryb życia i sposób pracy.

Read more: Mazowieccy inspektorzy podzielili się najcenniejszym darem – krwią
Funkcjonariusze służb mundurowych po raz kolejny połączyli siły i oddali krew przy Areszcie Śledczym w Radomiu. W akcję włączyli się również inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Radomia.

Read more: Volvo Trucks z zadowoleniem przyjmuje nowy wymóg przedkładania deklaracji dotyczącej zużycia...
Od 1 stycznia 2019 r. dla wszystkich nowych samochodów ciężarowych wyprodukowanych w UE musi być dostępna deklaracja określająca ich zużycie paliwa i emisję CO2. Celem tej regulacji jest ułatwienie kupującym wyboru energooszczędnych pojazdów, o mniejszym oddziaływaniu na klimat, a tym samym ograniczenie emisji spalin w sektorze transportu drogowego. Volvo Trucks z zadowoleniem przyjmuje te nowe przepisy, traktując jej jako uzupełnienie narzędzi, które już teraz są wykorzystywane w tej branży.

Read more: Współpraca Scania i Northvolt nad elektryfikacją ciężkich pojazdów
Przedstawiciele Scania i Northvolt zawarli porozumienie o wspólnym opracowaniu i wprowadzeniu na rynek akumulatorów do pojazdów użytkowych. Współpraca obejmuje inwestycję o wartości 10 mln euro w rozwój ośrodka badawczego Northvolt.

Read more: Ma być łatwiej z zaświadczeniami A1
1 lutego br. odbyło się spotkanie członków Konfederacji Lewiatan z prof. Gertrudą Uścińską, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W trakcie spotkania omawiano ostatnie zmiany i plany na przyszłość Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Read more: Kierowcy mogą korzystać z wcześniejszej emerytury
Sąd Najwyższy w składzie 7 sędziów rozstrzygnął kwestię wcześniejszych emerytur dla kierowców, którzy wykonywali również czynności konwojenta, ładowacza lub spedytora.  Sędziowie Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego przychylili się do korzystnego dla kierowców stanowiska Prokuratury Krajowej.

Read more: GITD rozpoczyna współpracę z Politechniką Łódzką
Główny Inspektor Transportu Drogowego dr inż. Alvin Gajadhur i Rektor Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak podpisali 1 lutego 2018 r. w siedzibie GITD porozumienie o wszechstronnej współpracy w ramach posiadanych uprawnień oraz możliwości, określonych ustawową i statutową działalnością obu instytucji.