Wiadomości transportowe

Multithumb found errors on this page:

Could not create image: /home/logsped3/domains/logsped.pl/public_html/cache/multithumb_thumbs/b_0_0_0_10_images_galeria_auta_ciezarowe_auta_111755j463442rf4r2.jpg. Check if you have write permissions in /home/logsped3/domains/logsped.pl/public_html/cache/multihumb_thumbs/
Read more: Nie można w kabinie, ale...
Politycy i ich pomysły to jedno. Życie to drugie. Zakaz noclegów w kabinie? Przepis jest, tak samo jak i sposób na jego obejście. Pytanie tylko, po co wprowadzać sztuczne regulacje, które wcale nie polepszą życia kierowców ciężarówek. Oto dowód. We Francji za spędzanie tygodniowego odpoczynku w kabinie ciężarówki grozi mandat w wysokości do 30 000 euro. Jak tej kary próbują uniknąć niektórzy przewoźnicy, pokazuje polski kierowca ciężarówki.

Read more: Inspekcja Transportu Drogowego zajmie się poborem opłat
8 grudnia 2017 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o drogach publicznych, która zakłada przeniesienie zadań związanych z poborem opłaty elektronicznej za przejazd samochodami po drogach krajowych od Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) do Głównego Inspektora Transportu Drogowego (GITD). Do GITD przeniesiono także wszystkie kompetencje związane z systemem poboru opłaty elektronicznej oraz opłaty za przejazd autostradą na odcinkach zarządzanych przez GDDKiA. Jest to projekt rządowy przyjęty z inicjatywy ministra infrastruktury i budownictwa.

Read more: Firmy transportowe inwestują w rozwiązania monitorujące na bieżąco trasę i pracę kierowców. To...
Branża transportowa wchodzi w technologiczną transformację. Krajowe i unijne regulacje prawne oraz konieczność optymalizacji działalności skłaniają firmy transportowe do korzystania z systemów telematycznych. Pozwalają one na bieżąco zarządzać przebiegiem trasy, czasem pracy kierowcy, monitorować ładunek i parametry pojazdu. Zastosowanie technologii oznacza dla przewoźników możliwość sprostania coraz surowszym przepisom i obniżania kosztów.

Read more: Scania XT na Lubelszczyźnie
Pierwsza Scania XT wydana w Polsce, to wywrotka tylnozsypowa 8x4 z zabudową KH Kipper. Pojazd będzie wykorzystywany w kopalni piasku Ryszarda Kamińskiego, klienta dilera Scania w Lublinie.  Pojazdy Scania XT tworzą nową jakość rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb najbardziej wymagających klientów z branży budowlanej i leśnej.

Read more: Briefing GITD: Ruszył Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego (KREPTD)
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz Dyrektor Generalny Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Renata Rychter wzięli dziś udział w briefingu, dotyczącym uruchomienia Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Transportu Drogowego.

Read more: W Senacie o orzeczeniu TK ws ryczałtów za nocleg i systemie wynagradzania kierowców
28 listopada br. przedstawiciele TLP uczestniczyli w obradach senackiej Komisji Ustawodawczej, której jednym z punktów obrad była analiza rozwiązań legislacyjnych w przedmiocie wdrożenia wyroku TK z 24 listopada 2016 roku ( K 11/15). Tytułem przypomnienia wyrok dotyczył niekonstytucyjności części przepisów o podróży służbowej mających zastosowanie do kierowców w transporcie międzynarodowym.

Read more: 100 000 pojazd MAN opuścił linię produkcyjną zakładu w Niepołomicach
W dniu 24 listopada 2017 r. fabryka pojazdów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach świętowała kolejne wyjątkowe wydarzenie. Z linii produkcyjnej zjechała ciężarówka o numerze 100 000. Wydarzenie to zbiega się w czasie z jubileuszem 10-lecia działalności niepołomickiej fabryki.

Read more: Więcej biurokracji przy zatrudnianiu cudzoziemców spoza UE
Nowe zasady zatrudniania cudzoziemców pomogą od 2018 r. ograniczyć rozmiar szarej strefy, ale przysporzą więcej obowiązków urzędom pracy, agencjom zatrudnienia i pracodawcom. Zmiany mogą odczuć szczególnie mniejsze firmy.

Read more: Galileo zmienia przyszłość nawigacji
Galileo, czyli Europejski System Nawigacji Satelitarnej (GNSS) już w pierwszym roku po uruchomieniu spełnił oczekiwania twórców. Pomimo faktu, że projekt ostatecznie zostanie zakończony dopiero w 2020 roku, satelity nad kontynentem już teraz nadają silniejszy sygnał niż ich rosyjskie czy amerykańskie odpowiedniki. Międzynarodowe firmy nazywają ten okres złotą erą telematyki, a najlepsi specjaliści właśnie zaczęli odkrywać kolejne pola do przetwarzania danych związanych z GNSS.  

Read more: Piomar otwiera pod Opolem Nowe Centrum Logistyczne
Firma Piomar otwiera w Rogowie Opolskim drugie centrum logistyczne. Swój sukces zawdzięcza wysokiej jakości świadczonych usług i współpracy ze sprawdzonymi partnerami. Wśród nich jest m.in. firma Volvo Trucks, której pojazdy stanowią aż 95 proc. floty Piomaru.